КИЇВ (QHA) -

Україна є однією з найбільш забрудненою мінами і вибухонебезпечними предметами країною світу, повідомив начальник Управління екологічної безпеки та протимінної діяльності Міноборони України Максим Коміссаров.

За його словами, 16 тис кв км території України напхані мінами, і рівно стільки ж необхідно розмінувати українським саперам.

Вони з початку бойових дій на Донбасі обстежили близько 26 тис гектарів землі і знищили понад 340 тис вибухонебезпечних предметів.

— Від початку агресії Російської Федерації на територіях Донецької та Луганської областей значні райони виявилася забрудненими мінами і вибухонебезпечними залишками війни. За попередньою оцінкою, площа таких районів складає близько 7 тис кв км на підконтрольній території і орієнтовно 9 тис кв км на окупованих територіях Донецької, Луганської областей і Автономної Республіки Крим, — зазначив Коміссаров.

Тим часом, міни грають злий жарт і з російськими окупантами. Так, 18 лютого близько передових позицій сил АТО на Світлодарській дузі двоє бойовиків 7 окремої мотострілкової бригади російсько-окупаційних військ підірвалися на власних мінно-вибухових загородженнях.

А 13 – 14 січня під час спроби перейти ділянку власних мінно-вибухових загороджень на Маріупольському і Бахмутському напрямках підірвалися диверсійно-розвідувальні групи бойовиків.

QHA