НЬЮ-ЙОРК (QHA) -

Україна вимагає від Росії припинити практику незаконного призову жителів окупованого півострова на службу. Про це повідомив заступник голови Міністерства закордонних справ (МЗС) України Сергій Кислиця під час відкритих дебатів Ради Безпеки ООН.

— Російська Федерація продовжує примусовий призов жителів Криму до її Збройних сил, залучаючи мінімум 4,8 тис чоловіків протягом двох кампаній у 2017 році — в порушення норм Міжнародного гуманітарного права. Ми вимагаємо від Російської Федерації зупинити цю незаконну практику призову молодих людей на окупованих територіях і виконувати свої зобов'язання відповідно до Міжнародного гуманітарного права як держави-окупанта, — заявив він.

Заступник голови МЗС підкреслив, що в «судах» Криму вже почали розглядати справи за звинуваченнями у дезертирстві жителів анексованого півострова з російських військових частин.

Кислиця додав, що українська делегація закликає РФ діяти у рамках міжнародно-правової відповідальності.

— Делегація України наполегливо закликає Російську Федерацію діяти у рамках міжнародно-правової відповідальності та вимагає припинення її протиправних дій в Автономній Республіці Крим, місті Севастополі та окремих районах Донецької та Луганської областей.

QHA повідомляло, що окупанти в Криму в рамках весняної кампанії призвуть на строкову службу 2,3 тисячі жителів півострова. Призов стартував 1 квітня і триватиме до 15 липня. По всій території РФ призвуть 128 тисяч чоловік.

Джерело: Укрінформ

QHA