КИЇВ (QHA) -

Українські воїни ніколи не використовували мирне населення як живий щит і ніколи не розглядали мирне населення як об'єкт атаки, заявив головнокомандувач операцією Об'єднаних сил (ООС) Сергій Наєв, передає штаб ООС.

Наєв підкреслив, що українська армія не воює з мирними жителями Донбасу.

— Усі ми — громадяни однієї України, сини і доньки однієї землі, на яку увірвався підступний і жорстокий ворог. Ми звільнимо цю землю, але для початку зробимо так, щоб назавжди відбити у терористів звичку обстрілювати мирні міста і селища на територіях, які знаходяться під контролем українського уряду. Ми знайдемо шлях, щоб зробити це, не порушуючи міжнародних зобов'язань України в зусиллях з врегулювання конфлікту, — пообіцяв він.

Він офіційно заявив, що командуванням Об'єднаних сил затверждено низку рішень і віддані необхідні розпорядження, реалізація яких дозволить поліпшити ситуацію з безпекою і уникнути жертв серед мирного населення, яке проживає у безпосередній близькості як до позиції українських військ, так і в населених пунктах, які тимчасово окуповані військами країни-агресора.

— Шановні жителі Донбасу, шановні українські воїни! Ворог вчергове випробовує нас на міцність наших сил і наших переконань. Упевнений, що ми витримаємо цей черговий іспит. Ми на своїй землі, ми робимо благородну справу. Спільними зусиллями і тільки разом ми зможемо, нарешті, припинити насильство на Донбасі, відновити мирне життя, дотримання усіх прав і свобод громадян України, — підкреслив він.

Раніше QHA писало, що командувач операцією Об'єднаних Сил прибув на лінію фронту для особистого ознайомлення з рівнем готовності військовослужбовців.

Наєв заслухав інформацію військових про стан справ і особисто переконався у їхній здатності ефективно протидіяти збройній агресії ворога.

QHA