КИЇВ (QHA) -

 

Збройні сили України (ЗСУ) зайняли 10 місце серед найсильніших армій Європи та 25-у позицію в світовому рейтингу.

Рейтинг опублікував Business Insider.

У світовому рейтингу лідирують США.


Після Росії в першій десятці рейтингу йдуть Китай, Індія, Франція, Великобританія, Південна Корея, Японія, Туреччина, Німеччина.

Перша європейська десятка виглядає так: Росія, Франція, Великобританія, Туреччина, Німеччина, Італія, Іспанія, Польща, Греція, Україна.

У дослідженні говориться, що бюджет ЗСУ становить 4,88 мільярдів доларів. В українській армії служить 1,1 мільйон військових. На озброєнні є 2 тисячі 214 танків, 240 військових повітряних суден, у тому числі - 39 винищувачів, а також 25 морських суден.

Рейтинг склали, враховуючи такі чинники: географія, логістика, природні та промислові ресурси, різноманітність і чисельність озброєння та техніки, кількість військових.

 


QHA повідомляло, що Україна зайняла 29 місце в світовому рейтингу кращих армій за версією Global Firepower, який щорічно складає список кращих армій світу. При складанні рейтингу компанія враховувала 55 індивідуальних чинників. Країни з великою кількістю населення зайняли вищі позиції в рейтингу, оскільки мають персонал для підтримки війни і промисловості.

У 2017 році українська армія займала в світовому рейтингу 30 місце.

 


Джерело: Business Insider

 

QHA