КИЇВ (QHA) -

Бойові кораблі Військово-морських сил (ВМС) Збройних сил України (ЗСУ) провели спільне тренування типу PASSEX з кораблями НАТО в акваторії Чорного моря. Про це повідомили у прес-службі ВМС ЗСУ на сторінці у Facebook.

— Метою маневрів є підвищення сумісності, відпрацювання взаємодії у складі багатонаціональних тактичних з'єднань і способів застосування катерних тактичних груп, здійснення спільних протимінних дій відповідно до стандартів НАТО, — йдеться у повідомленні.

Фрегати «DE RUYTER» Королівських ВМС Нідерландів, «REGELE FERDINAND» МС Румунії, «FATIH» ВМС Туреччини і «Гетьман Сагайдачний» ВМС України відпрацювали взаємодію з катерними тактичними групами у складі малих броньованих артилерійських катерів ВМС ЗСУ «Аккерман», «Бердянськ», «Вишгород», «Кременчук» і «Лубни».

Фрегати відпрацьовували відбиття малогабаритних швидкісних цілей, а катери — імітували нанесення артилерійський ударів.

— Під час тренування мінні тральщики «LUPU DINESCU» МС Румунії, «ANAMUR» ВМС Турецької Республіки і рейдовий тральщик «Генічеськ» ВМС ЗС України здійснили пошук і виявлення якірних і глибинних мін (імітаторів), а водолазні групи — їхнє обстеження.

До тренування залучили також гелікоптер з фрегата «DE RUYTER», який виконав елементи тактичного маневрування.

QHA повідомляло, що в Одеський порт зайшли кораблі військово-морської групи НАТО №2 (SNMG2), а також кораблі постійної протимінної військово-морської групи НАТО №2 (SNMCMG2).

Нагадаємо, в Одесі 9 липня відбулися навчання Sea Breeze – 2018 за участю ВМС ЗСУ і військовослужбовців країн НАТО. Вони проходили в Одеській, Миколаївській областях і в північно-західній частині Чорного моря до 21 липня.

QHA