КИЇВ (QHA) -

Українські вчені будуть проводити морські дослідження на суднах Державної прикордонної служби і водної поліції. Про це повідомили у прес-службі Міністерства освіти і науки України.

Українські силові структури нададуть свої судна для дослідження моря, оскільки більшість кораблів науково-дослідного флоту залишилися в окупованому Росією Криму.

— Хоча і тимчасово, але ми втратили більшість наукових морських організацій і вищих навчальних закладів з відповідною інфраструктурою — лабораторіями, станціями, флотом тощо. І ми всі маємо розуміти, що відновлення морських досліджень в Україні — це не вузьке питання наукової сфери. Це питання захисту наших національних інтересів, підвищення обороноздатності країни, — цитує прес-служба главу директорату науки МОН Дмитра Чеберкуса.

QHA повідомляло, що прикордонники Маріупольського загону морської охорони у складі Об'єднаних сил провели військові навчання в Азовському морі. Відпрацьовувалися стрільби з великокаліберної катерної зброї і гранатометання. Усього в навчаннях взяли участь 7 одиниць корабельно-катерного складу.

QHA