КИЇВ (QHA) -

 

Загони морської охорони Державної прикордонної служби України (ДПСУ) спільно з тактичною авіацією військово-повітряних сил, танковими військами, артилерією, механізованими ротами Збройних сил України (ЗСУ) проводять навчання в районі Білосарайської затоки в Азовському морі. Про це повідомили у прес-службі ДПСУ.

— Українські військові відпрацьовують відбиття збройного нападу ворожого десанту з моря. Це і завдання авіаційного удару по катерно-десантній групі противника, і відбиття висадки морського десанту, — йдеться у повідомленні.

У навчаннях також задіяли 5 штурмових літаків, 4 вертольоти Мі-8, близько 10 танків, більше 10 гаубиць, 5 одиниць корабельно-катерного складу морської охорони, понад 500 військовослужбовців від ДПСУ.

 

QHA повідомляло, що наприкінці вересня танкові підрозділи ЗСУ та екіпажі бронеавтомобілів ДПСУ провели на узбережжі Азовського моря спільні тактичні навчання з відбиття й стримування агресії з моря. Під час навчань особливу увагу приділили питанням надання домедичної допомоги на полі бою.

Відзначимо, Україна перекидає до Азовського моря артилерійські катери Військово-морських сил (ВМС).

До кінця 2018 року на Азові планують створити військово-морську базу ВМС ЗСУ шляхом перекидання Південної військово-морської бази ВМС ЗСУ з Миколаєва, яка до окупації Криму дислокувалася у затоці Донузлав. У майбутньому на її базі створять катерний дивізіон з розгортанням сил і засобів.

Як повідомлялося, уряд Росії виділив своєму Міністерству оборони у 20-річне користування частину акваторії Таганрозької затоки в Азовському морі. Площа цієї ділянки становить 21,626 квадратних кілометрів. Колишній командувач ВМС України Сергій Гайдук вважає, що маневри РФ в Азовському морі свідчать про те, що Росія готується до створення військової бази в акваторії моря.

QHA