КИЇВ (QHA) -

 

Об'єднані сили провели зачистку населеного пункту в районі Волновахи Донецької області та просунулися на 1,2 кілометра вперед.

Про це повідомляє волонтерський фонд «Повернись живим».

У цьому селі до війни проживало близько 80 осіб. Жителі залишили його декілька років тому, житлові будинки розграбували терористи. Зараз воно знаходиться у так званій "сірій зоні".

Незважаючи на Мінські домовленості, бойовики використовували територію села, щоб обстрілювати позиції Збройних сил України (ЗСУ).

— Захисники України знайшли у «сірій зоні» російські сухпайки, де були вказані міста виготовлення — наприклад, Перм і Москва, а також залишки боєприпасів Збройних сил РФ із затертими маркуваннями, — повідомили у фонді.

Практично вся територія села усіяна мінами російського виробництва.

Зокрема, українські військові виявили тут ПМН-2 (протипіхотні міни), заборонені Женевською конвенцією.

 

22 травня 2014 року стався бій між ЗСУ і російсько-терористичними військами під Волновахою, на трасі між Володимирівкою і Ольгінкою.

Під час зіткнення загинуло 16 українських військових, 40 дістали поранення.

У зоні ООС через використання бойовиками лазерної зброї співробітник Державної прикордонної служби України отримав опік сітківки ока під час спостереження в оптичний прилад в районі Мар'їнки. За даними помічника глави ДПСУ полковника Олега Слободяна, це п'ятий випадок, коли прикордонники отримують ушкодження органів зору через використання лазерної зброї в ОРДЛО.

 

Фото: фонд «Повернись живим»

QHA