КИЇВ (QHA) -

Державний концерн «Укроборонпром» налагодив серійне виробництво реактивних піхотних вогнеметів РПВ-16, які здатні ліквідувати ворога крізь укриття. Про це повідомили у прес-службі концерну.

— РПВ-16 — термобарична зброя, яку розробили і виробляють для української армії відповідно до Державного оборонного замовлення. Вогнемет вже вдало пройшов приймально-здавальні випробування і найближчим часом підсилить військові підрозділи, — йдеться у повідомленні.

В «Укроборонпромі» відзначили, що вогнемет оснащений реактивною гранатою зі спеціальною термобаричною сумішшю.

— Термобарична зброя знищує противника завдяки високотемпературному імпульсу, який супроводжується різким перепадом тиску. Ця переносна зброя здатна знищувати живу силу противника навіть за потужними укриттями, а також легкоброньовану техніку, на відстані близько одного кілометра.

QHA повідомляло, що Харківський завод ім. Малишева, який входить до складу «Укроборонпрому», реалізував у 2017 році військової техніки більш ніж на 3 млрд грн, що є рекордом для підприємства. Окрім цього, завод завершив відправку п'ятої партії моторно-трансмісійних установок для Республіки Пакистан.

QHA