КИЇВ (QHA) -

Модуль виготовляється з українських комплектуючих і, за словами директора "Укроборонпрому" Романа Романова, є яскравим прикладом кооперації державних і приватних підприємств.

ДП "Київський бронетанковий завод", який входить до держконцерну "Укроборонпром", розробив бойовий модуль "Вій" в ініціативному порядку та з залученням приватних підприємств. Він може встановлюватися на легку бронетехніку, в тому числі й на "Дозор-Б", що значно посилить вогневу міць таких машин.

"Вій" призначений для ураження на дальності до двох кілометрів живої сили противника, транспортних засобів і наземних об'єктів, а також повітряних цілей на висотах до тисячі метрів.

Однією з головних особливостей "Вія", завдяки використанню 23-мм гармати ГШ-23Л, є високий темп стрільби: до трьох тисяч пострілів у хвилину, тобто за одну секунду вилітає 50 снарядів. Саме така висока скорострільність у поєднанні з можливістю установки на чотириколіснуий техніку зробила "Вій" потужною та універсальною зброєю, вважає головний розробник нового бойового модуля Андрій Палехін.

Система управління вогнем включає оптико-телевізійний приціл, який забезпечує розпізнавання бойової техніки на дистанції до 4000 метрів удень і до 1100 метрів уночі, і монокулярний перископічний зенітний приціл.

Завдяки використанню сучасних електронних систем робота модуля здійснюється дистанційно. При цьому можуть використовуватися сучасні тепловізорні приціли, повідомляється на сайті концерну.

Варто нагадати, що українські військові успішно випробували РЛС "Пелікан" — рухливу трикоординатну станцію кругового огляду. Розробкою та виробництвом нової техніки займалися фахівці науково-виробничого комплексу "Іскра", що також входить до складу ДК "Укроборонпром".

ФОТО: інтернет

QHA