РІВНЕ (QHA) -

Питання про прийняття закону про обіг вогнепальної зброї  цивільного призначення ініціювалося ще на початку квітня. До обласної ради з відповідним проханням звернулися «Національний корпус» та Українська асоціація власників зброї. 

У «Національному корпусі» розповіли, що такі прохання надсилали до усіх органів місцевого самоврядування. У першу чергу йдеться про зброю для самозахисту.

— Таким чином ми хочемо, щоб на рівні обласних рад та адміністрацій підтримали наше прагнення до цивільного обігу зброї. Звичайні люди не можуть себе захистити. Нещодавно у Київській області стався такий інцидент – п’ятеро нападників увірвалися до сім’ї, почали бити жінку. Чоловік вийшов і одного нападника вбив із рушниці. Якби ці нападники знали, що в кожного є зброя, то вони себе б не вели так нахабно. Але не кожен може себе захистити так, як цей чоловік. А уявіть, якби в нього не було рушниці, то, можливо, їх би вже не було в живих. Тому хочемо закликати до підтримки закону, — наголошує голова осередку «Національного корпусу» у Київській області Олександр Вишневський.

У проекті рішення про звернення до Верховної Ради України, Президента України та Кабінету Міністрів України щодо прийняття відповідного Закону говориться про те, що в Рівненській області зріс рівень злочинності, крім того агресія Російської Федерації призвела до того, що у людей з’явилося більше незареєстрованої зброї, а прийняття Закону, на думку депутатів, могло б знизити рівень злочинності.

— Вважаємо, що держава повинна дозволити простим людям мати можливість самим захистити себе, своїх рідних та своє майно від протиправних посягань, — йдеться у зверненні.

Також наголошується, що в інших країнах вже давно діють відповідні законодавчі акти – приміром, у Швейцарії, Норвегії, Канаді, Чехії.

Як повідомляється, у Верховній Раді  зареєстровано два законопроекти, які мають врегулювати згадане питання, а саме:  законопроект №1135 «Про вогнепальну зброю цивільного призначення»;  законопроект №1135-1 «Про цивільну зброю і боєприпаси».

Після оприлюднення на сайті облради проект рішення мав пройти погодження на профільній комісії Рівненської облради – з питань Регламенту, діяльності правоохоронних органів та боротьби з корупцією. Голова комісії Сергій Свисталюк також поділяє думку, що, можливо, із прийняттям закону  рівень злочинності знизився б.

— Враховуючи криміногенну ситуацію в державі, коли, на жаль, правоохоронна система не в силі захистити своїх громадян, то їм необхідно надати таку можливість робити це самостійно. Через події останніх років у країні на руках у населення накопичилась велика кількість нелегальної зброї, але це не спричинило її масштабного застосування пересічними громадянами. Це, напевно, свідчить про високий рівень свідомості та відповідальності українців. Зокрема, вільний продаж зброї сприятиме вилученню нелегальної, адже переважна більшість людей ліпше придбає її у встановленому порядку, ніж буде порушувати Закон і тим самим ризикувати своєю свободою. Кожен громадянин має право на самозахист, і як свідчить світова практика та статистика, чим більш озброєні та захищені люди, тим нижчий рівень злочинності. У той же час потрібно проводити просвітницьку політику в даному напрямі, певно, варто вносити зміни до Кримінального кодексу та іншиз законів. Особисто моя позиція полягає в тому, щоб підтримати дане звернення, можливо, з деякими правками, — розповів Сергій Свисталюк кореспонденту QHA.

Остаточне рішення щодо звернення про прийняття Закону стосовно обігу вогнепальної зброї цивільного призначення депутати Рівненської облради прийматимуть на сесії 2 червня.

ФОТО: zbroya.info

QHA