БАКУ (QHA) -

16 квітня в Азербайджані почалися великі військові навчання за участю близько 30 тисяч військових особового складу, повідомляє прес-служба Міністерства оборони держави.

— Згідно із затвердженим Президентом Азербайджанської Республіки, Верховним Головнокомандувачем Збройними Силами Ільхамом Алієвим планом, 16 квітня почалися широкомасштабні навчання з метою перевірки бойової готовності військ, організації управління силами і засобами, їх взаємодії в умовах, наближених до бойових, — йдеться в заяві відомства.

У навчаннях задіяно понад 250 одиниць танків і бронетехніки, близько 200 ракетно-артилерійських установок різного калібру, реактивних систем залпового вогню і мінометів, 25 одиниць бойової авіації, нові засоби радіоелектронної розвідки і безпілотники.

Військові навчання в Азербайджані триватимуть до 21 квітня.

Нагадаємо, що увечері 1 березня Азербайджан завдав удару в напрямку Ходжавендського району по польовому штабу вірменської армії, що представляв собою оборонне укріплення, посилене вогневими засобами.

5 квітня 2016 року, між Азербайджаном і Вірменією було досягнуто згоду про перемир'я. Бої між сторонами на деякий час припинилися, але незабаром були відновлені. У ніч з 24 на 25 лютого 2017 року відбулася нове збройне загострення, у результаті якого загинули азербайджанські військові.

Конфлікт між двома Південнокавказькими країнами виник у 1988 році через територіальні претензії Вірменії до Азербайджану. Нагорний Карабах і сім прилеглих до нього районів — 20% території Азербайджану — знаходяться під окупацією Збройних сил Вірменії.

ФОТО: Міноборони Азербайджану

QHA