КИЇВ (QHA) -

Співробітники Державної прикордонної служби України (ДПСУ) від початку 2018 року заборонили в'їзд на територію України 740 іноземним громадянам через незаконне відвідування окупованого Криму і окупованих територій Донецької і Луганської областей. Про це повідомили у прес-службі ДПСУ.

— Співробітники Державної прикордонної служби України у разі виявлення осіб, які незаконно відвідують тимчасово окуповані території АР Крим і в Донецькій і Луганській областях, реагують відповідно до законодавства України. Такі факти часто встановлюються як у відношенні до іноземців або осіб без громадянства, так і громадян України. Через незаконний перетин кордону в закритих пунктах пропуску ухвалено рішення з приводу 740 іноземців про заборону в'їзду на територію України терміном на 3 роки, — йдеться у повідомленні.

В ДПСУ відзначили, що отримали інформацію про незаконне перебування громадянина Росії в окупованому Криму. Його затримали в Ізмаїльському порту (Одеська область).

— Росіянин прибув на одному із суден, яке зайшло в порт під прапором Мальти. Як вдалося встановити, з червня по вересень 2017 року він неодноразово порушував порядок в'їзду-виїзду ТОТ АР Крим. Громадянина 1996 року народження притягли до відповідальності за ст. 204-2 КУпАП (порушення порядку в'їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї) і оголошено постанову про заборону в'їзду в Україну терміном на 3 роки.

За цією ж статтею прикордонники від початку року склали протоколи на 600 чоловік.

В ДПСУ нагадали, що порушення порядку в'їзду на тимчасово окуповані території Криму і ОРДЛО передбачає кримінальну і адміністративну відповідальність.

QHA повідомляло, що кількість громадян, які перетинають адмінмежу між окупованим Кримом і материковою Україною в пунктах пропуску, знизилася на 5%. В ДПСУ підкреслили, що на адмінмежі вже четвертий рік поспіль відзначається зменшення пасажиропотоку на КПВВ «Чонгар», «Каланчак» і «Чаплинка».

QHA