КИЇВ (QHA) -

Перший заступник глави Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Александр Хуг не вбачає зв’язку між зміною формату АТО на Операцію об'єднаних сил і збільшенням кількості цивільних жертв у зоні конфлікту на Донбасі.

Про це він сказав сьогодні в інтерв’ю журналістам.

За словами Хуга, впродовж усього більш ніж чотирирічного конфлікту СММ фіксує спалахи насильства, які чергуються із періодами певного затишшя. За останні півтора місяці кількість порушень режиму припинення вогню коливалася від 5 до 9 тисяч випадків, що у півтора-два рази більше, ніж фіксувалося взимку і навесні. Зокрема, останнім часом однією з точок загострення стали райони навколо окупованої Горлівки.

— На підставі наших спостережень ми не можемо провести безпосередню лінію між зміною формату операції та збільшеною кількістю жертв. Насправді, це вже не в новину, коли ми фіксуємо злети та падіння кількості порушень режиму припинення вогню. Так, за останній тиждень ми відзначили підвищений рівень бойових дій в районі КПВВ "Майорське". Це стало одним з фрагментів того театру бойових дій, який зараз розгортається навколо Горлівки.

Раніше СММ ОБСЄ повідомляло, що кількість цивільних жертв з початку року сягнула 138 осіб, з яких 29 загиблих. Лише впродовж травня підтверджена кількість жертв становила 43 людини, з яких 11 загинуло.

Нагадаємо, з 30 квітня цього року Антитерористична операція (АТО), яка тривала з весни 2014 року, була переформатована в Операцію об'єднаних сил. За цей час Александр Хуг неодноразово зустрічався з Командувачем об’єднаних сил генерал-лейтенантом Сергієм Наєвим (на фото) для обговорення ситуації у зоні конфлікту.

QHA