КИЇВ (QHA) -

В Одеський порт зайшли кораблі військово-морської групи НАТО №2 (SNMG2), а також кораблі постійної протимінної військово-морської групи НАТО №2 (SNMCMG2). Про це повідомили у прес-службі Військово-морських сил (ВМС) Збройних сил України (ЗСУ) у Facebook.

Так, в порт зайшли фрегат De Ruyter Королівських ВМС Нідерландів, фрегат Fatih ВМС Туреччини, фрегат Regele Ferdinand МС Румунії, допоміжне судно Rhein ВМС Німеччини, мінний тральщик Аnamur ВМС Туреччини, мінний тральщик Lupu Dinescu МС Румунії.

Нагадаємо, в Одесі 9 липня стартували навчання Sea Breeze-2018 за участю ВМС ЗСУ і військовослужбовців країн НАТО. Вони мали проводитися в Одеській, Миколаївській областях і в північно-західній частині Чорного моря до 21 липня.

Виступаючи перед учасниками багатонаціональних міжнародних навчань Sea Breeze-2018, президент України Петро Порошенко заявив, що огляд і блокування росіянами входження кораблів до українських портів в Азовському морі може свідчити про їхні наміри здійснити військові атаки на Маріуполь. За словами українського глави, Росія значно посилила морське угруповання в Азовському морі.

QHA