КИЇВ (QHA) -

 

Український перший десантно-штурмовий катер проекту «Кентавр», побудований на київському суднобудівному заводі «Кузня на Рибальському», протягом 3 – 4 тижнів перебазується з Києва до Одеси.

Як заявив начальник Управління кораблебудування Командування Військово-морських сил капітан 1 рангу Василь Радчук, катер побудований на замовлення Міністерства оборони України.

За словами Радчука, на катері встановлюють основне і додаткове обладнання.

— Зокрема, навігаційне обладнання, обчислювальні комплекси і системи, високоточні елементи тощо. Після цього почнуться швартові й триватимуть заводські випробування. Роботу механізмів і систем перевірять під час випробувань катера на Київському морі.

Офіцер додав, що перебазуванням «Кентавра» з Києва до Одеси займеться його екіпаж.

Командиром першого десантно-штурмового катера «Кентавр» призначений старший лейтенант Сергій Одинець. Під час анексії Криму в 2014 році він, курсант Севастопольської академії ВМС, не зрадив військовій присязі й вийшов на материкову Україну.

Після прибуття до місця базування розпочнуться державні випробування «Кентавра», за результатами яких десантно-штурмовий катер мають включити до складу ВМС України.

Як зазначив командувач ВМС України адмірал Ігор Воронченко, «Кентавр» використовуватиме морська піхота для десантно-штурмових дій. Так, катер обладнано реактивною системою залпового вогню і бойовими модулями. Склад екіпажу разом з десантом — 36 осіб.

 

Раніше глава РНБО Олександр Турчинов назвав «Кентавр» не гіршим аналогом російському катеру «Раптор». За його словами, катер має досить потужне ракетне озброєння і систему стабілізації, що дозволяє здійснювати постріл, не зменшуючи хід катера.

Як писало QHA, російські прикордонники в анексованому Криму отримали на озброєння броньований катер на повітряній подушці А-25ПС. Катер здатний розвивати швидкість до 50 вузлів.

QHA