КИЇВ (QHA) -

У результаті бойових дій на тимчасово окупованій території Донбасу загинуло більше 2,5 тисяч мирних жителів. Про це повідомило Управління ООН з координації гуманітарних питань (UN OSHA) у Twitter.

— Більш ніж 2 540 цивільних осіб загинули і 9 тисяч отримали поранення у результаті бойових дій на сході України за 4 роки. Кількість загиблих збільшується майже кожного дня, — йдеться у повідомленні.

У свою чергу координатор системи ООН в Україні Ніл Вокер зазначив, що у результаті конфлікту на сході України у важкій гуманітарної ситуації опинилися 4,4 мільйона чоловік.

Він підкреслив, що на гуманітарну допомогу для постраждалих жителів Донбасу необхідно виділити 187 мільйонів доларів у 2018 році, проте зібрано не більше 3% від потрібної суми.

Вокер закликав держави-члени ООН «терміново допомогти в усуненні цього 97%-го дефіциту фінансування».

— Те, про що ми просимо, становить менше 1% від глобальних гуманітарних потреб. Люди, які постраждали у результаті збройного конфлікту на сході України, потребують нашої підтримки, — написав він на своїй сторінці у Twitter.

QHA повідомляло, що Всесвітня продовольча програма WFP припинила продовольчу допомогу Донбасу. З листопада 2014 до червня 2017 року WFP надала продовольчу допомогу 970 тисячам осіб, які були найбільш вразливими і мали найбільші проблеми із забезпеченням продовольством в охоплених конфліктом регіонах Донецької та Луганської областей.

Джерело: ReliefWeb

QHA