КИЇВ (QHA) -

 

За чотири роки анексії Росія перетворила Крим на "непотоплюваний авіаносець", гігантську військову базу.

Про це йдеться в закритій презентації Міністерства закордонних справ (МЗС) України, представленій в ООН.

Виходячи з підсумкової інфографіки, підготовленої "Укрінформом", чисельність "зелених чоловічків" на півострові за роки анексії зросла майже до 32-х тисяч, військових літаків — до 122-х, військових кораблів — до 71-го, зенітно-ракетних комплексів — до 16-ти, підводних човнів — до семи.

Як зазначає відомство, в Криму, можливо, розміщена ядерна зброя, причому не тільки на розконсервованому в 2016 році об'єкті "Феодосія-13", а й на військових кораблях.


 


Військову техніку Росія розмістила і в Севастополі. У місті знаходяться контейнери з 40 ракетами до зенітно-ракетного комплексу (ЗРК) С-300. Також розташована військова частина 810-ї бригади морської піхоти Чорноморського флоту.

До анексії в Криму не було танків, на даний момент їх на півострові 40, було 92 броньовані машини, зараз — 583, було 24 одиниці артилерії, зараз — 162.

 


Постійний представник України в ООН Володимир Єльченко заявив, що Росія продовжує готувати військову інфраструктуру в анексованому Криму для розміщення ядерної зброї. За його словами, Росія вдвічі посилила свої військові сили на півострові.

Раніше лідер кримськотатарського народу, уповноважений президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв запропонував ПАРЄ створити комісію з розслідування можливого розміщення Росією ядерної зброї в Криму.
Він закликав ввести додаткові антиросійські санкції, оскільки розміщення ядерної зброї становить небезпеку не тільки для Європи, але і для всього світу.

 


Джерело: Укринформ

 

QHA