БРЮССЕЛЬ (QHA) -

У Європейському парламенті українська делегація представила доповідь, яку підготували Служба безпеки України, Міністерство інформаційної політики та міжнародна волонтерська розвідувальна група InformNapalm. Вона присвячена злочинам російських приватних військових компаній на Донбасі та в Сирії.

Про це повідомили в прес-центі СБУ.

З доповіддю на спеціальному заході в Європарламенті виступив заступник міністра інформполітики України Дмитро Золотухін. У ній українська делегація детально ознайомила європарламентарів про діяльність терористичних груп, спрямованих Кремлем на Донбас, до Криму, Сирії, а раніше до Боснії та Герцеговини.

Українська делегація також передала представникам Європарламенту дані про відомих російських бойовиків, щоб разом з Європою покарати їх за порушення міжнародного права.

Також під час доповіді українська делегація нагадала, що бойовики так званої приватної військової компанії (ПГК) «Вагнера» причетні до збитого в червні 2014 року українського літака Іл-76 з 49-ма військовими на борту і низки інших злочинів в Україні. В Україні керівнику ППК "Вагнера" Дмитру Уткіну виписана підозра в скоєнні злочину.

Варто відзначити, що слухання на тему "Російські приватні військові компанії, які воюють в Україні та Сирії", були організовані депутатом Європарламенту від Польщі Анною Фотигою за підтримки фракції Європейських консерваторів і реформістів ЄП.

Нагадаємо, раніше у СБУ повідомили, що в заручниках у бойовиків терористичних організацій "ДНР" і "ЛНР" на Донбасі перебувають 152 громадянина України, ще 404 вважаються зниклими безвісти.

QHA