КИЇВ (QHA) -

Під час протипожежних перевірок, які проводяться у місцях масового скупчення людей по всій Україні, виявлено 15 тисяч порушень, з яких понад 5 тисяч не усувають протягом тривалого часу. Про це сьогодні, 11 квітня, на засіданні уряду заявив глава Державної служби з надзвичайних ситуацій Микола Чечоткін.

За його словами, всього перевірці підлягає більше 30 тисяч об'єктів по всій країні, з яких більше 4 тисяч торгово-розважальних центрів, понад 2 тисячі лікарень і понад 25 тисяч шкіл і дитячих садів. Для проведення наглядових заходів задіяно понад 2 тисячі працівників ДСНС.

— Під час перевірок особлива увага приділяється питанням відповідності вимогам пожежної безпеки, шляхам евакуації, наявності та стану систем автоматичної пожежної сигналізації та пожежогасіння, систем оповіщення та димовидалення. Також проводяться практичні заняття з персоналом з відпрацювання їхніх дій у разі виникнення загрози. На сьогодні перевірили 1319 об'єктів, з яких 937 дошкільних і шкільних установ, 56 лікарень зі стаціонарним лікуванням, 326 торгово-розважальних центрів і об'єктів дозвілля. Під час перевірок виявлено 15 тисяч порушень, з яких понад 5 тисяч не усувають протягом тривалого часу, — сказав чиновник.

За його словами, найгірший стан справ з виконанням приписів склався у Донецькій, Сумській і Тернопільській областях, де не виконується більше 60% раніше запропонованих протипожежних заходів.

— Усього на керівників об'єктів накладено 1200 адміністративних стягнень за порушення вимог пожежної безпеки, до суду подано позови на закриття 37 об'єктів, з яких 16 торгово-розважальних центрів, 18 дошкільних і шкільних установ, 3 лікарні, — сказав Чечоткін.

Він зазначив, що особливе занепокоєння викликає стан безпеки торгово-розважальних центрів, в яких характерними недоліками є: порушення під час облаштування та утримання шляхів евакуації, відсутність або несправність систем пожежного захисту і оповіщення, відсутність і несправність протипожежного водопостачання, порушення при експлуатації електрообладнання та недостатня забезпеченість об'єктів вогнегасниками.

— Серед представлених до закриття уваги питанням безпеки практично не приділяється у торговому центрі "Альтаірівський" (Одеса), ТЦ "Рікос" і супермаркеті "Колібріус" (Рівненська обл.). У них шляхи евакуації не відповідають вимогам норм, а системи протипожежного гасіння та оповіщення роками залишаються у непрацездатному стані, — сказав глава ДСНС.

У Києві з 357 ТРЦ зараз перевіряється 9, з яких, за словами Чечотікна, «вже сьогодні можна говорити, що у "Магеллані" і "Дрім Тауні" виявлено порушення, що створюють небезпеку для людей».

У свою чергу прем'єр-міністр Володимир Гройсман пригрозив використовувати екскаватори проти порушників.

— Гроші вони (власники торгових центрів — ред.) беруть справно з орендарів, але у гонитві за гривнею забувають про людські життя. Усі ті, хто не не звертатимуть уваги на реальні вимоги поліпшити або змінити ситуацію у своїх торгових центрах або своїх об'єктах з масовим скупченням людей, пошлемо екскаватори — перекопаємо входи, відключимо електроенергію, але змусимо навести порядок. Тому, будь ласка, не випробовуйте наші можливості та здібності, — сказав він.

Раніше Гройсман на засіданні Кабміну заявив, що в Україні проведуть масштабні перевірки торгових центрів, дитячих садів і шкіл після пожежі у ТРЦ «Зимова вишня» в Кемерово (РФ). Прем'єр-міністр підкреслив, що за місяць ДСНС подасть звіти про результати перевірок по всій країні.

QHA