БУДАПЕШТ (QHA) -

Угорський суд засудив до двох років ув'язнення умовно місцевого жителя, який воював на боці бойовиків «ДНР» на Донбасі. Цей вирок став першим в історії угорського суду у такій справі.

Суд міста Сексард визнав 43-річного угорця Крістіана Л. винним у "забороненому приєднанні до збройної групі, яка бере участь у збройних зіткненнях".

Повідомляється, що найманця затримали у минулому році в аеропорту Будапешта, куди він повернувся після участі в бойових діях проти української армії на Донбасі.

Угорець є колишнім поліцейським. Він поїхав на територію Донбасу, контрольовану проросійськими бойовиками, де приєднався до незаконних збройних формувань, пройшов навчання та отримав фінансову винагороду за свої протиправні дії.

За словами судді, досить м'який вирок пояснюється тим, що подібний злочин розглядається в Угорщині вперше і підзахисний не усвідомлював, що порушує угорські закони.

Нагадаємо, раніше у Черкасах суд визнав винним бойовика терористичної організації "ДНР". Раніше судимий житель Маньківського району Черкащини, який провів за гратами близько 20 років за особливо тяжкі злочини, у травні 2014 приєднався до незаконних збройних формувань ОРДО.

Суд визнав терориста винним у скоєнні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 258-3 Кримінального кодексу України, і призначив покарання у вигляді 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Джерело: АFP

QHA