КИЇВ (QHA) -

В Україні відбулися перші випробування вітчизняної крилатої ракети. Про це повідомляється на сайті секретаря Ради національної безпеки і оборони України (РНБО) Олександра Турчинова.

— Сьогодні відбулися успішні перші льотні випробування нової ракетної техніки — української крилатої ракети наземного базування, здатної точно влучати у наземні і морські цілі, — цитують на сайті Турчинова.

Ракета була розроблена конструкторами державного підприємства «ДержККБ «Луч».

На випробуваннях ракети перевірили льотні характеристики і роботу систем.

— Для України це дуже важлива подія, тому що після тотального роззброєння української армії згідно із Будапештським меморандумом, на озброєнні Збройних сил України не залишилося жодної крилатої ракети. Сьогоднішніми випробуваннями ми відкрили новий етап ракетної програми, згідно із яким наші Збройні сили повинні отримати потужні високоефективні крилаті ракети, здатні на великій відстані точно влучати у ворожі цілі, — йдеться у повідомленні.

QHA повідомляло, що в Україні провели випробування двигуна ракет оперативно-тактичного ракетного комплексу "Грім–2". Випробування були успішними, і сам комплекс вже готовий до перших польових випробувань. Його мобільна пускова установка передбачає транспортування і запуск двох ракет типу "земля – земля".

QHA