КИЇВ (QHA) -

Необхідно створити окреме міністерство, яке буде займатися вирішенням питань колишніх військовослужбовців. Таку думку висловив глава комітету ВРУ у справах ветеранів Олександр Третьяков на засіданні круглого столу в Києві, де обговорюється питання інтеграції ветеранів у мирне життя, повідомляє кореспондент QHA.

— Чинний закон про захист прав ветеранів містить радянські норми. Нам потрібен новий якісний закон. Також нам необхідно створити спеціальне міністерство, яке буде вирішувати питання колишніх військових, — сказав Третьяков.

Парламентарій повідомив, що на сьогодні питаннями захисту учасників АТО і членів їхніх сімей займаються більше 20 міністерств, відомств, а також органів місцевого самоврядування та місцевої влади.

— Це веде до бюрократичної плутанини, перекладання відповідальності, тяганини у вирішенні проблем воїнів АТО і членів їхніх сімей, — підкреслив глава комітету ВРУ.

І хоча за період восьмого скликання парламентом було прийнято 34 закони з питань соціального захисту учасників АТО, це не допомогло до кінця вирішити їхні нагальні питання.

Тому 18 січня 2018 року представники комітету з питань ветеранів зареєстрували у Верховній Раді постанову, а 27 лютого ухвалили її. У документі Кабміну пропонують створити Міністерство України у справах ветеранів.

Експерти вважають, що для успішного функціонування у міністерстві мають працювати не менше 30 – 40% колишніх ветеранів.

У разі створення такого міністерства, воно стане першим у Європі.

Нагадаємо, що в Україні на 2 квітня 2018 року налічувалося 340 тис ветеранів АТО, кількість яких продовжує зростати. Усього в Україні більше 500 тис учасників бойових дій.

Загальна кількість ветеранів 1,6 млн, приблизно 4% від загальної кількості населення держави.

QHA