БРЮССЕЛЬ (QHA) -

Європейський Союз наполягає на тому, що Росія повинна виконувати свої зобов'язання у зв'язку із заявою Міністерства оборони РФ відкликати своїх офіцерів зі складу Спільного центру з контролю і координації питань припинення вогню і стабілізації лінії розмежування сторін (СЦКК) на Донбасі.

Про це в повідомили в Європейській службі зовнішньої діяльності.

— Ми очікуємо, що всі сторони виконають Мінські домовленості. ЄС продовжить свою підтримку дипломатичних зусиль щодо повної імплементації на принципах сталого політичного розв'язання конфлікту на сході України, що забезпечує незалежність і територіальну цілісність України, йдеться в повідомленні.

Відзначимо, сьогодні, 18 грудня, МЗС Росії проінформувало, що російські представники СЦКК покинуть Україну 19 грудня через "напружену морально-психологічну обстановку".

В українському дипвідомстві вже назвали вихід РФ з СЦКК провокацією, яка істотно підриває Мінські домовленості, і прагненням Кремля зняти з себе відповідальність, як сторони конфлікту, за наслідки збройної агресії проти Української держави.

Нагадаємо, за даними української розвідки, завтра, 19 грудня, бойовики Донецької та Луганської областей в зоні проведення антитерористичної операції можуть вдатися до агресивних наступальних дій по всій лінії зіткнення.

Раніше заступник голови Верховної Ради України Ірина Геращенко заявила, що бойовики ОРДЛО подали українській стороні додаткові списки полонених, яких вони хочуть звільнити, що може призвести до зриву процесу.

Джерело: Укрінформ

QHA