КИЇВ (QHA) -

Уповноважений президента з мирного врегулювання конфлікту в Донецькій і Луганській областях, віце-спікер парламенту Ірина Геращенко розповіла про стан здоров'я звільнених 27 грудня полонених.

За її словами, 24 звільнених полонених, які є військовослужбовцями, проходять медичний огляд і реабілітацію у військовому госпіталі, а 41 заручник (серед них цивільні і військові) перебувають у лікарні Головного управління справами.

— У багатьох наявні травми голови, вибиті зуби, що свідчить про тортури (багатьох сильно били в перші важкі дні)... Всім буде надано медичну допомогу, стоматологічні послуги. Також Міністерство соціальної політики опрацьовує всі технічні деталі і найближчим часом звільнені отримають одноразову грошову допомогу. Команда психологів Вадима Свириденка також вже активно працює зі звільненими та їхніми сім'ями,  написала Геращенко на своїй сторінці у Facebook.

За її словами, багато друзів і знайомих дзвонять їй і цікавляться, чим можуть допомогти хлопцям.

— Це хороша ініціатива, і мені здається, найбільше вони мріють про відпочинок і маленьку подорож із сім'ями. Тому можна подарувати реалізацію такої мрії, повідомила Геращенко.

Віце-спікер зазначила, що Україна працює над тим, щоб якомога швидше реалізувати другий етап звільнення українських полонених.

QHA писало, що Україна почала переговори з приводу звільнення решти заручників на території ОРДЛО.

Нагадаємо, 27 грудня на Донбасі відбувся обмін заручників. Це перший за два роки і наймасштабніший обмін.

За даними СБУ, на підконтрольну територію повернулися 73 заручники. З них 16 українців перебували в полоні у бойовиків терористичного угрупування «ЛНР», 57 — в заручниках на окупованій території Донецької області.

Україна передала на окуповану територію 233 людини.

Літак зі звільненими з полону бойовиків ОРДЛО українцями прибув в аеропорт "Бориспіль" 28 грудня, приблизно о 00:25. В аеропорту їх зустрічали сотні людей.

У свою чергу президент України Петро Порошенко пообіцяв якомога швидше звільнити решту полонених.

QHA