НЬЮ-ЙОРК (QHA) -

Організатор вибуху на Манхеттені в Нью-Йорку, 27-річний емігрант з Бангладеш Акаїд Уллах розповів поліцейським, чому планував здійснити теракт.

За словами Уллаха, він хотів помститися за авіаудари США по позиціях бойовиків ІДІЛ. Він зізнався, що його «надихнули» різдвяні теракти в Європі: місце для нападу він вибрав під різдвяними плакатами на стінах метрополітену.

За повідомленням губернатора штату Нью-Йорк Ендрю Куомо, Уллах не входить до якоїсь терористичної мережі та діяв сам.

— На щастя для нас, бомба, яка була на тілі терориста, здетонувала в повному обсязі та не призвела до того ефекту, якого очікував Уллах, — сказав він.

Тим часом рідні емігранта повідомили, що шоковані діями Уллаха, але разом з тим не згодні з діями слідчих, які опитали однокласників терориста без присутності адвокатів.

Саморобний вибуховий пристрій був закріплений на тілі Уллаха. У результаті вибуху він отримав поранення в області живота. Троє інших людей отримали незначні каліцтва в області вуха, голови, госпіталізація їм не знадобилася.

Відзначимо, що 11 грудня в Нью-Йорку, у районі автовокзалу прогримів вибух. Були евакуйовані пасажири і персонал трьох довколишніх станцій метрополітену на гілках А, С і Е.

Пізніше стало відомо, що в результаті вибуху в Нью-Йорку постраждало чотири особи, включаючи самого зловмисника.

Терорист був того ж дня затриманий і госпіталізований з численними опіками живота і рук.

Джерело: AFP

QHA