КИЇВ (QHA) -

 

Кількість порушень режиму припинення вогню від початку року в зоні конфлікту на Донбасі перевищила 205 тисяч випадків, так само високою є кількість порушень інших пунктів Мінських домовленостей.

Як передає кореспондент QHA, про це повідомив перший заступник глави Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Александр Хуг на брифінгу.

— Загальна кількість порушень режиму припинення вогню від початку року склала 205 тис 616 випадків. Також цього року СММ зафіксувала 2860 одиниць озброєння, розміщеного з порушенням узгоджених ліній відведення.

Наприклад, лише впродовж минулого тижня СММ зафіксувала 3293 порушення режиму припинення вогню, а також 57 одиниць озброєння, розміщених із порушенням узгоджених ліній відведення: 31 одиницю у непідконтрольних і 26 у підконтрольних уряду районах.

Водночас, варто відзначити, що цього року сторони конфлікту поки що не так масово порушують Мінські домовленості, як торік. Зокрема, у 2017 році місія зафіксувала на Донбасі 401 336 випадків порушень режиму тиші, а також 4 065 випадків розміщення озброєння з порушенням ліній відведення, що були узгоджені у Мінську. Також торік СММ підтвердила 389 цивільних жертв — загиблих і поранених. Як бачимо, минулорічні цифри майже вдвічі більші, ніж станом на кінець вересня п.р.
 
Говорячи про гуманітарний аспект роботи Місії, Хуг повідомив, що СММ від початку року підтвердила 183 жертви серед цивільного населення — 34 загиблих і 149 поранених. Окрім того, СММ понад 820 разів сприяла організації ремонтних робіт на обєктах цивільної інфраструктури, зокрема, домовляючись зі сторонами про локальне припинення вогню.

Кореспондент QHA уточнив, чи включила СММ до останніх даних про цивільні жертви на Донбасі загиблого внаслідок вибуху ватажка «ДНР» Олександра Захарченка і 9 людей, які були поранені внаслідок цього вибуху. Як випливає з відповіді Александра Хуга, згадані особи не потрапили до звіту СММ, оскільки СММ не вважає їх цивільними особами, а Місія не підраховує втрати серед ЗСУ і незаконних збройних формувань.

— Члени збройних формувань не будуть включені до наших звітів стосовно цивільних жертв. Лише цивільні. Без військовослужбовців ЗСУ, без членів збройних формувань.

На уточнення, чи означає це, що Місія вважає Захарченка все ж таки членом збройних формувань, а не цивільним представником російських окупаційних адміністрацій, Хуг додав, що у Мінських домовленостях немає ніякого визначення подібних адміністрацій.

Раніше повідомлялося, що донецькі бойовики заборонили лікарям надавати спостерігачам СММ ОБСЄ інформацію про загиблих і поранених унаслідок вибуху, від якого 31 серпня загинув ватажок сепаратистів Олександр Захарченко.

QHA