КИЇВ (QHA) -

Від початку 2018 року і по 27 травня в зоні російсько-українського конфлікту на Донбасі вже загинуло 2 дитини і 10 дітлахів отримало поранення. На цьому тижні загинула ще одна дитина.

Про це повідомив перший заступник глави Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Александр Хуг під час брифінгу в УКМЦ, передає кореспондент QHA.

Згадавши, що сьогодні відзначається Міжнародний день захисту дітей, Александр Хуг наголосив, що діти лишаються найбільш вразливими верствами в умовах збройного конфлікту.

Він нагадав, що торік СММ ОБСЄ підтвердила смерть 3-ох і поранення 39 дітей, а цього року загинуло 2 дитини і 10 зазнали поранень.

— Смерть і поранення дітей найважче сприйняти. Минулий тиждень став сумним нагадуванням, що замість того, щоб захищати дітей, їх наражають на небезпеку, травмують, часто ранять і навіть вбивають. Цей конфлікт призвів до великої кількості трагедій. Часто це смерть дітей, які не бачили і дня миру, вони були вбиті під час конфлікту, який розпочався ще до їхнього народження. У 2017 році СММ ОБСЄ підтвердила смерть щонайменше трьох і поранення 39 дітей. Цього року ми вже зафіксували 2 загиблих і 10 поранених серед дітей.

Хуг нагадав декілька останніх випадків, коли жертвами збройного протистояння ставали діти. Так, минулого тижня у Троїцькому загинув 13-річний хлопчик і його тато, а 18-річний юнак і його мати зазнали поранення внаслідок обстрілу. У Горлівці двоє хлопців 10 і 11 років потрапили до лікарні з осколковими пораненнями. Спостерігачі СММ також підтвердили, що 14-річний хлопець загинув, а троє інших підлітків дістали поранення, коли у Дебальцевому в салоні автобуса вибухнув якийсь пристрій. За словами Хуга, сьогодні СММ офіційно підтвердить загибель ще однієї дитини - дівчинки з селища біля Торецька, яка загинула 28 травня. Таким чином число загиблих дітей в цьому році досягне вже 3-х.

— Цифра жертв росте. Цього тижня ми отримали ще більше повідомлень про дітей, які поплатилися за непримиренність дорослих. У сьогоднішньому звіті ми підтверджуємо смерть 15 річної дівчинки, яка загинула у Залізному від вибуху міни, — говорить Хуг.

Перший заступник глави СММ також зазначив, що кількість жертв і серед дітей, і серед дорослих постійно зростає. Від початку року СММ підтвердила 28 загиблих і 86 поранених серед цивільних і ще багато випадків перебуває на верифікації.

Він акцентував на значній кількості жертв у травні — 35 мирних жителів, серед яких 10 загиблих і 25 поранених.

Александр Хуг поклав провину за смерті мирних мешканців на сторони конфлікту, зазначивши, що до цього призводить невиконання зобов’язань: порушення режиму припинення вогню, нерозмінування територій і встановлення нових мін, зближення позиції, яке провокує загострення.

На минулому тижні російські окупанти обстріляли Центр соціально-психологічної реабілітації у Торецьку, в результаті чого довелося евакуювати 28 дітей. За декілька днів до цього бойовики обстріляли школу в Світлодарську Бахмутського району. Діти не постраждали, але поранення отримав мирний мешканець.

У 2017 році СММ ОБСЄ підтвердила 486 цивільних жертв у зоні конфлікту на Донбасі: 87 загиблих і 399 поранених.

QHA