КИЇВ (QHA) -

Військовий конфлікт на території України не має перешкодити нам вступити у НАТО, заявив QHA експерт з військових питань Ігор Лосєв.

За його словами, Росія спеціально створює конфлікти, щоб перешкодити іншим країнам вступити до військового альянсу, а підігравати у цьому Кремлю не слід.

У цьому контексті експерт закликав не зосереджувати увагу на нормах організації, відзначаючи, що вони не є догмою.

— Як відомо, до НАТО приймають тільки демократичні країни, а коли Грецію і Туреччину брали в альянс, ніякою демократією і не пахло, там були військові диктатури. Тобто, не потрібно думати, що військовий конфлікт на території України може перешкодити нам вступити у НАТО, — сказав Лосєв.

На думку військового експерта, не слід також вважати, що українська армія не дотягує до стандартів збройних сил країн-членів НАТО. Наприклад, Лосєв вважає, що армії країн-членів НАТО Чорногорії і Албанії дуже далекі навіть до української.

— Чи ви думаєте, що болгарська армія краща за нашу? Усе це — вербальні істини, на практиці якщо подивитеся на болгарську армію, то ця така ж армія, що була за часів Варшавського договору. Така ж ситуація у Румунії, Польщі, — сказав він.

За словами експерта, усі європейські армії, у порівнянні з американською, сильно відстають, і президент США Дональд Трамп справедливо дорікає своїм західним союзникам, закликаючи витрачати на потреби оборони 2% ВВП країни, як це закладено в статуті НАТО.

Він також вважає, що керівництву України потрібна політична воля, щоб привести країну до Альянсу. Поки ж, зазначає Лосєв, переважно звучать лише декларації і заяви про це.

— Пам'ятаєте, колись президент Петро Порошенко обіцяв провести референдум про вступ країни у НАТО? Адже більшість українців підтримують цю ідею. Лови момент, як то кажуть, але чомусь про це потім забули. Ну, уявіть собі, був би проведений референдум про вступ до НАТО, більшість громадян підтримала б цю ідею і альянс змушений був це врахувати, — пояснив Лосєв.

Раніше QHA писало, що генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Йенс Столтенберг на спільному брифінгу з президентом України Петром Порошенко у Брюсселі, заявив, що Закон про національну безпеку наблизить Україну до НАТО.

Він також підкреслив, що члени Альянсу продовжують підтримувати Україну, наприклад, направляють експертів до Києва і організовують спільні проекти з кіберзахисту, реабілітації військових і логістики.

QHA