КИЇВ (QHA) -

Військова прокуратура Одеського гарнізону Південного регіону України повідомила про підозру у вчинення кримінального правопорушення за ч. 2 ст. 408 (дезертирство) Кримінального кодексу України військовослужбовцю, колишньому керманичу-сигнальнику навчального катера Академії ВМС ім. П.С. Нахімова у м. Севастополі, який отримав громадянство Росії. Про це повідомляється на сайті Військової прокуратури Південного регіону.

Підозрюваному обрано запобіжний захід у вигляді арешту з можливістю внесення застави.

— За клопотанням військової прокуратури 05.05.2018 Приморським районним судом Одеси матросу військової служби за контрактом обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 діб з можливістю внесення застави у розмірі 308 000 грн, — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, на початку квітня 2014 року військовослужбовець Збройних сил України (ЗСУ) не з'явився вчасно на службу після переведення Академії ВМС ім. П.С. Нахімова у Військову академію в Одесі у зв'язку із анексією Криму. Він більше року незаконно був відсутній за місцем проходження служби.

Підозрюваного затримали 4 травня на території України. За таке правопорушення йому загрожує від 5 до 10 років позбавлення волі.

QHA повідомляло, що співробітники Служби безпеки України затримали дезертира на пункті пропуску «Каланчак» на адмінмежі з окупованим Кримом. Колишня мічман Військово-морських сил ЗСУ в 2014 році не повернулася на материкову частину держави. Жінка планувала виїхати з окупованого Криму для переоформлення документів.

QHA