КИЇВ (QHA) -

Військово-морські сили (ВМС) України почали збільшувати військову присутність в Азовському морі. Про це повідомив заступник Міністра інфраструктури України Юрій Лавренюк у своєму Facebook.

Чиновник зазначив, що українські військові не допустять незаконної зупинки суден, які прямують до портів Маріуполя і Бердянська.

— З метою посилення військової присутності ВМС України в акваторії Азовського моря і недопущення незаконних зупинок суден з боку країни-агресора, які прямують до Маріупольського і Бердянського морських торгівельних портів, у Бердянському МТП спустили на воду перший бронекатер ВМСУ в Азовському морі «Лубни» (проект «Гюрза-М»), — написав він.

QHA повідомляло, що Україна перекидає в Азовське море артилерійські катери ВМС. У Бердянську помітили автотрейлер, на якому знаходився малий броньований артилерійський катер.

Відзначимо, до кінця року на Азовському морі планують створити військово-морську базу ВМС ЗСУ шляхом перекидання Південної військово-морської бази ВМС ЗСУ з Миколаєва, яка до окупації Криму дислокувалася у затоці Донузлав. У перспективі на її базі створять катерний дивізіон з розгортанням сил і засобів.

QHA