КИЇВ (QHA) -

 

По українському військовому катеру "Бердянськ" відкрив вогонь на ураження російський сторожовий корабель "Смарагд" з гармати калібру 30-мм.

Про це заявив командувач Військово-морських сил України Ігор Воронченко.

За його словами, командир українського корабля "Бердянськ" заявив російським прикордонникам, що він не розгортає озброєння в їхній бік і виходить в море.

Командувач ВМС додав, що існує запис цієї розмови.

— Я не люблю протиправні дії, я не розгортаю свої установки у ваш бік, знайте — я виходжу в чисте море, — процитував Воронченко командира українського корабля.

 

Однак у відповідь український катер отримав чергу по корпусу з 30-мм гармати, після чого була відкрита черга на ураження.

Ігор Воронченко зазначив, що у результаті три людини з числа екіпажу катера дістали осколкові поранення, у тому числі — командир.

За словами Воронченка, якби українські кораблі відкрили вогонь у відповідь, "вони б спровокували подальший розвиток ситуації".

 

Російський МЗС офіційно звинуватив Україну в порушенні правил мирного проходу в море після того, як в районі Керченської протоки російські прикордонники захопили два катери і рейдовий буксир Військово-морських сил України. У своїй заяві російське зовнішньополітичне відомство погрожує "серйозною відповіддю на провокації".

За словами російського омбудсмена Тетяни Москалькової, українські військові моряки, які дістали поранення під час російської атаки на українські судна, перебувають у керченської лікарні, їх допитує ФСБ.

За даними РосЗМІ, у керченській лікарні перебувають Артеменко Андрій Анатолійович, Сорока Василь Вікторович, Ейдер Андрій Дмитрович.

QHA