КИЇВ (QHA) -

Проведення виборів на окупованих територіях Донбасу, яке запланували бойовики терористичних «ДНР» і «ЛНР» на осінь, нелегітимне. Про це повідомив спецпредставник Держдепартаменту США у справах України Курт Волкер.

— Якщо прослідковувати логіку Мінських угод і логіку повернення цієї території під контроль України, то ці утворення мають зникнути. Тому проведення виборів — нелегітимне не тільки з огляду на ситуацію з безпекою, але також і тому, що це утворення, які не мають існувати. Коли там гарантовано відновиться безпека, тоді й мають проводитися вибори мерів, обласних адміністрацій і т.д., — заявив Волкер.

Волкер сказав, що має сумніви у прогресі щодо врегулювання ситуації на сході України у найближчі місяці.

— Думаю, що росіяни, очевидно, вирішили поки не робити ніяких зусиль для миру, а скоріше очікувати наслідків виборів в Україні.

QHA повідомляло, що виконуючим обов'язки ватажка «ДНР» став Денис Пушилін, який обіймав посаду «голови народної ради «ДНР». Провести вибори «голови» і «депутатів народної ради» бойовики планують 11 листопада.

Нагадаємо, голова бойовиків «ДНР» Олександр Захарченко загинув 31 серпня у Донецьку в результаті вибуху в кафе. Під час вибуху також дістав поранення «міністр податків і доходів ДНР» Олександр Тимофєєв.

Джерело: DW

QHA