КИЇВ (QHA) -

Росія не планує повномасштабний наступ в Азовському морі, заявив спеціальний представник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер.

Він підкреслив, що західні країни все одно мають бути готові до російської ескалації.

— Це дуже небезпечно. Росія, звичайно ж, має власну юридичну інтерпретацію, виходячи з анексії Криму. Вони вважають, що володіють територіальними водами і мають захищати міст, який побудували до Криму. Решта світу розглядає це як українські прибережні й міжнародні води і стурбований посиленням військово-морської присутності, а також зростанням її агресивності в Азовському морі. Але це не означає, що Росія готується до агресії, хоча ми завжди мали бути до цього готові.

За словами Волкера, у разі російської агресії в Азовському морі Захід відреагує санкціями і військовою допомогою українській армії.

Раніше Держдеп США повідомив, що Російська Федерація своїми діями в Азовському морі намагається дестабілізувати ситуацію в Україні. В американському зовнішньополітичному відомстві відзначили, що США продовжують підтримувати суверенітет України.

Як писало QHA, начальник Генштабу Віктор Муженко заявив, що Україна планує збільшити присутність Військово-морських Сил в Азовському морі. За його словами, в акваторії моря збільшать формування ВМС.

Джерело: Голос Америки

QHA