МАРІУПОЛЬ (QHA) -

Сьогодні, 10 травня, у Маріуполі відбулася презентація збірки коміксів "Звільнення Маріуполя", організована волонтерами з Білої Церкви.

Героями коміксів стали солдати 72-ї окремої механізованої бригади, які брали участь у визволенні 9 травня 2014 року прифронтового міста від прихильників "російської весни". Відео з їхньою "літаючою" БМП облетіло всю Україну, за кермом бойової машини був солдат строкової служби Дмитро Ворона.

Сама графічна історія являє собою реальні фотографії з реальними героями нинішньої війни. Фотографії обробили і супроводили прямою мовою героїв, щоб вийшов повноцінний комікс.

— Волонтери записали з наших слів історію тих подій, а потім трансформували їх у комікс, щоб діти і всі бажаючі дізналися правду про "російську весну", — говорить Дмитро Ворона.

У Маріуполі на героя чекав сюрприз від місцевих волонтерів — медаль "За оборону Маріуполя". Нагороду Дмитру вручав військовий комісар Донецької області Олександр Сергєєв.

Комікс про звільнення українського форпосту передали до бібліотеки і школи Маріуполя.

Нагадаємо, 9 травня 2014 року в прифронтовий Маріуполь увійшли Нацгвардія, батальйон "Азов", а також 72-а механізована бригада. Це стало початком операції зі звільнення міста від бойовиків "ДНР".

QHA