КИЇВ (QHA) -

Повітряні сили США і ще восьми країн візьмуть участь у військових навчаннях «Чисте небо» в Україні, які стартують у жовтні.

Від США до навчань залучать літаки F-15D від 48-го бойового підрозділу RAF Lakenheath, KC-135s від Нацгвардії Іллінойсу, а також MQ-9s від військової повітряної бази Мирославець у Польщі.

Мета навчань — зміцнення безпеки у регіоні, а також поліпшення співпраці з країнами-членами НАТО.

Усього в навчаннях візьмуть участь 950 військовослужбовців зі США, Бельгії, Данії, Естонії, Нідерландів, Польщі, Румунії та Великобританії.

Військові заходи проведуть, зокрема, на Старокостянтинівській повітряній базі, яка розташована на південному заході від Києва.

Відзначимо, «Чисте небо» — одне з декількох міжнародних навчань, запланованих в Україні на 2018 рік, яке спрямоване на зміцнення регіональної безпеки.

QHA повідомляло, що 3 вересня в Україні стартували найбільші за всю історію країни багатонаціональні військові навчання Rapid Trident — 2018 за участю підрозділів армій НАТО та її партнерів. У маневрах взяли участь військові підрозділи з 10 країн-членів НАТО і 4 країн-партнерів НАТО: Україна, Азербайджан, Грузія, Молдова.

Джерело: Stars and Stripes

QHA