КИЇВ (QHA) -

За даними української розвідки, під час Іловайських подій (з 20 — 31 серпня) Збройні Сили Росії втратили понад 200 чоловік убитими, понад 300 пораненими.

Усього втрати ЗС РФ за 2014 рік під час бойових дій в Україні склали близько 1700 чоловік убитими. Як передає кореспондент QHA, про це повідомив начальник Управління цивільно-військового співробітництва ЗС України полковник Олексій Ноздрачов під час брифінгу «Іловайськ 2014: уроки і висновки».

Втрати донецьких бойовиків під час Іловайських подій перевищили 300 осіб.

На брифінгу полковник Сергій Соболєв, офіцер Головного оперативного управління Генерального штабу ЗС України нагадав про воєнну ситуацію на Сході до середини серпня 2014 року. Тоді проросійські бойовики були розсічені на чотири групи, що створювало передумови для подальшого їхнього блокування і знищення.

Противник, оцінивши загрозу знищення своїх гібридних формувань, 24 – 25 серпня з різних напрямків ввів на територію України до восьми бойових тактичних груп, загальною чисельністю понад 4000 чоловік, що різко змінило співвідношення сил і засобів на його користь.

Завдаючи удари "Градами" з території РФ в районах Степанівки, Саур-Могили, Амвросіївки, противник змусив українських захисників відійти від державного кордону.

Окрім того, 25 – 26 серпня батальйони МВС під час зачистки Іловайська вступили в бій і, не досягнувши успіху, були блоковані.

— Основною причиною, яка змінила співвідношення сил і призвела до втрат, стало вторгнення підрозділів ЗС РФ на територію України. Однак українські війська стримали цей удар і не дозволили захопити південь України, — зазначив Соболєв.

Він також зазначив, що станом на 1 вересня планувалася операція з деблокування оточених в Іловайську, але її так і не провели через деструктивну позицію деяких командирів батальйонів МВС, за самовільне залишення позицій підрозділами 39-го батальйону територіальної оборони поблизу Іловайська, а також тому, що підрозділи 72 і 93-ї окремих механізованих бригад не вийшли на визначені ним рубежі. Саме з цих причин довелося відмовитися від планування операції і піти на домовленості з російськими військовими про вихід оточених українських підрозділів за «коридори». У так званих «коридорах» під час виведення з Іловайська ЗСУ і підрозділи МВС втратили 150 убитими і 90 пораненими, коли російська сторона, порушивши домовленості, завдала удару по українським військовим.

Разом з тим, Соболєв зазначив, що під час боїв за Іловайськ наша авіація та артилерія завдала потужного удару, знищивши бойову тактичну групу російських військ. Українські Збройні Сили зруйнували міф про непереможність російської армії, відзначають у Генштабі.

Начальник штабу батальйону "Донбас" у 2014 році В'ячеслав Власенко підкреслив, що ніхто, і він у тому числі, тоді до останнього не вірили, що Росія вчинить пряме вторгнення. За його словами, до цього вторгнення співвідношення сил було рівносильним і в його батальйоні цілком розраховували провести зачистку Іловайська. І це була тактична операція, а стратегічним завданням було оточення і звільнення Донецька, що мало за цим слідувати.

QHA повідомляло, що під час бойових дій в районі Іловайська і навколишніх сіл було знищено 600 з 1800 приватних будинків і пошкоджено 116 багатоповерхових будинків. У доповіді Управління верховного комісара ООН з прав людини Фіони Фрейзер йдеться, що місія ООН безпосередньо прибула після цього в Іловайськ і опитала близько 80 цивільних осіб, які повідомили про порушення.

QHA