КИЇВ (QHA) -

Захоплені на Донбасі бойовики терористичних угруповань відповідно до міжнародного гуманітарного права можуть вважатися військовополоненими. Про це повідомив міністр з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб (МінТОТ) Вадим Черниш.

— Наші хлопці, які там зараз знаходяться, фактично, у полоні, ми, як українська держава, вважаємо їх військовополоненими. Відповідно, так звані комбатанти, певні люди, які зі зброєю зараз воюють проти держави Україна і представляють окупаційну владу, можуть бути розцінені — і вже ми мали декілька запитань від міжнародних партнерів — також як військовополонені, — зазначив він.

Черниш заявив, що МінТОТ потрібно вирішити, який статус надати бойовикам, згідно особливостей міжнародного гуманітарного права.

Нагадаємо, що 27 грудня на Донбасі відбувся перший за два роки і наймасштабніший обмін полоненими. На підконтрольну територію повернулися 73 заручника. З них 16 українців перебували в полоні у бойовиків терористичного угруповання «ЛНР», 57 — в заручниках на окупованій території Донецької області.

Джерело: Інтерфакс-Україна

QHA