РІВНЕ (QHA) -

Ініціатива встановити сонячні батареї на даху багатоповерхівки належить голові правління ГО «Рада голів ОСББ міста Рівне» Роману Алексійчуку, який і проживає в цьому будинку. Обладнання не з дешевих, але існує міська програма, яка дозволяє розподілити витрати разом із міським бюджетом, розповідає голова правління ОСББ кореспонденту QHA.

— Ця ідея виникла, коли від Кабінету Міністрів, за прем’єр-міністра Азарова, прийшло розпорядження зменшити споживання природного газу на 30% (це було ще до Майдану). Ми для себе зрозуміли, що без енергозберігаючих засобів цього не досягти. Тому вирішили поставити сонячні батареї на даху будинку та підв’язати до роботи дахової котельні, — каже Роман Алексійчук.

Завдяки муніципальній програмі рівняни сплатили лише 30% від загальної вартості. Кожен співвласник, за словами Романа Алексійчука, мав зробити внесок у розмірі 40,61 гривень за квадратний метр.

— Кошти ми зібрали достатньо швидко. Нам ще допоміг резервний фонд, пояснює він.

Крім того, були залучені кошти за державною програмою «теплих кредитів», за якою компенсувалося близько 60 тисяч, що також скоротило витрати. В цілому сонячні колектори коштували 590 тисяч гривень. Багатоповерхівка у Рівному завдяки цьому вже стала унікальною у Західній Україні, проте мешканці на цьому не зупиняються. Серед запланованого обладнання відеоспостереження, ремонт першого поверху, а у майбутньому участь у проекті для освітлення прибудинкових територій.

— Встановлення панелей це амбітний проект. У кращому випадку ми будемо економити 35-40% споживання газу. Але в першу чергу ми ставили за мету на власному досвіді показати жителям Рівного та всієї України, що від енергоносіїв іноземного виробництва слід відмовлятися і переходити на власну, альтернативну енергетику, що дасть змогу створити робочі місця, наповнити бюджет та стати незалежною країною, переконує Роман Алексійчук.

За його словами, в зимовий період економія сягатиме близько 5%, а у літній  35 %. Поки що подібних проектів в Україні дуже мало. І не для кожного будинку він підійде. Аби його реалізувати, потрібно враховувати особливості свого будинку. У рівненській багатоповерхівці це вдалося зробити завдяки тому, що вона відносно нова  2008 року, та має свою котельню на даху.

QHA