КИЇВ (QHA) -

Служба безпеки України (СБУ) вислала з країни двох кореспондентів російських телеканалів «Росія» і «Перший канал», які планували використовувати відзняті відеоматеріали для дискредитації України. Про це повідомили у прес-службі СБУ на своїй сторінці у Facebook.

— Співробітники Служби безпеки України встановили, що спеціальні кореспонденти російських «Первого канала» і телеканалу «Росія» відряджені до Києва для підготовки тенденційних сюжетів про святкування в Україні Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Оперативники спецслужби задокументували, що, за задумом російських пропагандистів, відзняті Валентиною Соловйовою і Ольгою Юр'євою відеоматеріали планувалося використовувати для дискредитації України перед світовою спільнотою і поширення дезінформації серед населення, — йдеться у повідомленні.

У відомстві зазначили, що Соловйову вислали до Росії, а Юр'єву — до Казахстану із забороною в'їзду на територію України терміном на три роки, оскільки їхня діяльність спрямована проти національної безпеки країни і її територіальної цілісності.

В СБУ додали, що до російських кореспондентів «Первого канала» і телеканалу «Росія» застосували обмежувальні заходи щодо їхньої діяльності на території України згідно з указом президента України Петра Порошенка від 15 травня 2017 року.

QHA повідомляло, що СБУ видворила з країни співробітницю телеканалу "Росія–24" Наталію Гончарову. Їй заборонили в'їзд в Україну терміном на 3 роки. Згідно з даними СБУ, Гончарова "здійснювала підготовку антиукраїнських відеосюжетів в інтересах країни-агресора".

QHA