КИЇВ (QHA) -

Міномет «Молот» має сумну репутацію, заявив QHA військовий експерт Інституту Євро-Атлантичного співробітництва Ігор Козій, коментуючи вибух на Рівненському полігоні 6 липня. За його словами, за всю історію використання міномета загинуло 12 військовослужбовців.

Експерт зазначив, що летальний результат стає наслідком недбалості артилерійських офіцерів і офіцерів-інженерів.

— Я не хочу вчити артилеристів техніки безпеки. Сумна репутація цього міномета відома всім. Показати, що офіцери-артилеристи — такі собі нехлюї, які не змогли виконати техніку безпеки, теж не слід. А якщо це дійсно так, то командувач сухопутними військами має написати рапорт і піти у відставку, — сказав він.

Військовий експерт підкреслив, що військові "не відчувають захоплення" від міномета «Молот».

— Може хтось вирішив довести, що всі чутки навколо «Молота» — вигадані. Не варто бути наївним. Неначе артилеристам нічого було робити, і вони вирішили зіграти в російську рулетку, — обурився експерт.

Раніше військовий експерт Святослав Стеценко заявив QHA, що міномет «Молот» — яскравий приклад застарілої техніки. За його словами, для модернізації міномета необхідно мати відповідну сталь, важливо також готувати кваліфіковані кадри.

Нагадаємо, 6 липня, близько 6:00 ранку на полігоні у Рівненській області під час проведення стрільб вибухнув міномет "Молот". Троє військових загинуло, дев'ять — отримали поранення.

QHA