ВАШИНГТОН (QHA) -

Західні країни знайшли спосіб, як обійти право вето Російської Федерації (РФ) у Раді безпеки ООН під час розгляду питання про застосування хімічної зброї в Сирії.

Західні союзники хочуть скористатися резолюцією Генеральної Асамблеї ООН, ухваленою у 1950 році. Резолюція під назвою "Єдність заради миру" дозволяє дев'яти з 15 членів Ради безпеки ООН обійти вето Росії і передати питання на голосування Генеральній Асамблеї.

Постпреди в ООН побоюються, що відсутність механізму встановлення відповідальності не тільки дає можливість сирійському уряду продовжувати використовувати хімічну зброю, а й завдає серйозного удару по міжнародному порядку. Західні союзники також незадоволені тим, що РФ вже 11 раз наклала вето на рішення щодо Сирії.

Нагадаємо, щонайменше 150 людей загинули у місті Дума в сирійській провінції Східна Гута через отруєння токсичним газом. У результаті хімічної атаки постраждали понад 1000 осіб. Причиною отруєння називають газ зарин, який був у бочковій бомбі, скинутої з гелікоптера.

Раніше генсек ООН Антоніу Гутерреш у зв'язку із ескалацією ситуації в Сирії заявив, що "холодна війна" повернулася, але старі механізми стримування на неї більше не діють. При цьому Гутерреш вказав на небезпеку ситуації, що складається на Близькому Сході.

Відзначимо, представниця США при Організації Об'єднаних Націй Ніккі Хейлі під час засідання Радбезу ООН заявила, що сирійські урядові війська застосовували хімічну зброю не менше 50 разів під час збройного конфлікту в країні, який триває з 2011 року.

Джерело: The Guardian

QHA