КЕРЧ (QHA) -

 

Захоплені Росією в Азовському морі українські кораблі доставили до закритого Україною керченського порту в Криму.

Відео з місця розташування українських суден опублікував телеканал "360".

Телеканал повідомляє, що в Керч доставили усі три захоплених корабля.

Відзначається, що кораблі доставили у супроводі катерів ФСБ.

 

Українські військові моряки з судна, яке напередодні захопили російські прикордонники в Азовському морі, перебувають у керченській лікарні, їх допитує ФСБ.

Про це заявляла Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова, посилаючись на інформацію російського омбудсмена Тетяни Москалькової.

Нагадаємо, вранці 25 листопада російський корабель протаранив український рейдовий буксир "Яни Капу", який прямував з Одеси до Маріуполя у супроводі бронетанкеров "Бердянськ" і "Нікополь".

Судна Військово-морських сил Збройних України втратили хід. По ним відкрили вогонь катери ФСБ Росії. У результаті російської агресії поранення дістали шестеро українських військових моряків. Прикордонники Росії захопили українські судна.

Після цього Росія заблокувала Керченську протоку танкером з відключеною автоматичною ідентифікаційною системою.

Україна ініціювала екстрене засідання Ради Безпеки у зв'язку із ситуацією в Азовському і Чорному морях. Президент України Петро Порошенко скликав військовий кабінет.

Начальник Генштабу Віктор Муженко підкреслив, що на захоплених Росією українських суднах перебувало 23 людини. Доля моряків невідома.

Голова держави підтримав рішення про запровадження в Україні воєнного стану. Верховна Рада сьогодні, 26 листопада, має зібратися на позачергове засідання для розгляду цієї пропозиції.

Командування ВМС ЗСУ заявляло, що про перехід кораблів з Одеси до Маріуполя повідомлялося заздалегідь, згідно з нормами міжнародного права щодо ґарантування безпеки судноплавства.

У ФСБ Росії заявили, що не отримували повідомлень про перехід, свої дії пояснили нібито "захистом державного кордону".

У зв'язку з ескалацією конфлікту на Азовському морі, ЗСУ сьогодні, 26 листопада, приведені у повну бойову готовність.

 

Джерело: 360

QHA