КИЇВ (QHA) -

Глава поліції міста Києва Андрій Крищенко розкрив подробиці затримання автомобіля з вибухівкою у столиці.

Про це повідомила прес-служба Національної поліції.

— За словами Крищенка, молоді люди в автомобілі помітно нервувалися, бо поліцейські прийняли рішеннядетальніше оглянути транспортний засіб. Після вилучення небезпечних предметів чоловіків доправили до Дарницького управління поліції, сказано у повідомленні.

Затримані розповіли, що перевезти із Закарпаття до Києва сумку із автозапчастинами їх попросив малознайомий чоловік. За доставку їм пообіцяли заплатити 25 тисяч гривень.

Поліція вилучила у чоловіків мобільний телефон, в якому записаний тільки один, невідстежуваний номер.

— За фактом виявлення вибухівки розпочато кримінальне провадження за статтею 263 КК. Однак на даний час процесуальні керівники прокуратури вивчають цю кримінальну справу з метою можливої ​​додаткової кваліфікації події як підготовки до теракту, зазначив Крищенко.

Він додав, що чоловіків затримали за ст. 208 Кримінально-процесуального кодексу України.

Нагадаємо, у Києві поліція затримала автомобіль із вибухівкою. В ході огляду виявили рюкзак із п'ятьма брикетами пластиду вагою у 6,5 кг і 10 електродетонаторів. При цьому вибухівка була підготовлена ​​до використання.

QHA повідомляло, що співробітники Служби безпеки України у Луганській області затримали спільника терористичної організації «ЛНР» з вибухівкою, а також картами, де позначені позиції сил українських військовослужбовців. СБУ затримала чоловіка у нього вдома, а під час обшуків виявила один кілограм тротилу, два детонатори і п'ять супутникових карт із зазначеними позиціями українських військових.

QHA