НЬЮ-ЙОРК (QHA) -

Державний радник і міністр закордонних справ М'янми Аун Сан Су Чжи, яка фактично є політичним лідером країни, відмовилася від участі у 72-й сесії Генеральної Асамблеї ООН, повідомляє агентство «Сіньхуа».

За даними агентства, замість Аун Сан Су Чжи від імені М'янми 20 вересня у Нью-Йорку виступить віце-президент республіки Генрі Ван Тхі. Причини скасування раніше запланованої поїздки не оприлюднюються.

Лауреат Нобелівської премії миру Аун Сан Су Чжи піддалася критиці з боку світової спільноти після загострення ситуації у мьянманському штаті Аракан, де в результаті спалаху насильства в кінці серпня загинули понад 400 осіб. Близько 300 тисяч представників народності рохінджа, які проживають у Ракхайні, були змушені тікати в Бангладеш.

Раніше Аун Сан Су Чжі повідомила про «масову дезінформацію» щодо подій у республіці. За її словами, світовими ЗМІ розтиражували «велику кількість підроблених фотографій, зроблених за межами Бірми (колишня назва М'янми)», що розраховано «на створення проблем між різними спільнотами з метою сприяння інтересам терористів».

Уряд М'янми спирається на міжнародну підтримку Китаю та Росії.

Разом з тим, за останніми даними ЗМІ, близько 370 000 мусульман рохінджа втекли до Бангладеш, рятуючись від насильства у М'янмі.

ФОТО: інтернет

QHA