АТЛАНТА (QHA) -

Інвестгрупа, керована російською мафією і пов'язана з урядом, перевела не менше 900 тисяч доларів компанії, яка фінансувала розробки хімзброї в Сирії.

Про це повідомляє CNN з посиланням на фінансові документи, наявні в розпорядженні телеканалу.

З'ясувалося, що згідно з банківськими записами кінця 2007 і початку 2008 років, інвестгрупа, пов'язана з, як вважають американські чиновники, російською мафіозною групою, що підтримується урядом, погодила переведення понад трьох мільйонів доларів компанії Balec Trading Ventures, за офіційними даними — для покупки дорогих меблів.

Записи транзакцій підтверджують, що з цієї суми було переведено не менше 900 тисяч. Обидві компанії зареєстровані на Віргінських островах.

Компанія, про яку йде мова, називається Quartell Trading Ltd., і, як стверджує Міністерство юстиції США, була однією з багатьох компаній, через які відмивалися мільйони доларів російських платників податків, пов'язаною з так званою "справою Магнітського" — мабуть, найвідомішою корупційною справою в путінській Росії.

Компанія Balec Trading Ventures належить сирійцеві Іссе аль-Зейді, громадянину Росії, який з 2014 року перебуває в списку санкцій Мінфіну США через його зв'язки з сирійським науково-дослідним центром, що розробляє хімічну зброю, включаючи виробництво зарину, нервово-паралітичного і гірчичного газу .

CNN повідомляє, що за даними Конгресу і Мін'юсту США, банда російської мафії, яка називається "групою Клюєва", складається з колишніх і нинішніх співробітників російського МВС, двох податкових відомств і ФСБ.

Як повідомляло QHA, американська розвідслужба перехопила повідомлення сирійських військових про підготовку хімічної атаки із застосуванням зарину по сирійському місту Ідліб.

ФОТО: інтернет

QHA