КИЇВ (QHA) -

Україна готується отримати західне військове обладнання, однак власна оборонна промисловість України «залишається корумпованою».

Про це пише журналіст Аскольд Крушельницький у статті для Foreign Policy.

Звіт антикорупційного бюро України, складений 2017 року, вказує, що в Укроборонпрому здійснювалися маніпуляції з контрактом на 39 мільйонів доларів на поставку запчастин для Антонова Ан-32 міністерству оборони Іраку.

— У документі йдеться про розслідування НАБУ діяльності двох чиновників «Укрспецекспорту», ​​підрозділу концерну, що займається експортом зброї, а також громадянина Індії, який проживає у Києві і, згідно із повідомленнями, перевів близько 6 мільйонів доларів на банківський рахунок компанії, що називається Paramount General Trading з ОАЕ,  йдеться у статті.

Компанія в ОАЕ мала надати запчастини, однак, за даними слідства компанія нічого не поставляла, і запчастини були надані з наявних запасів Укроборонпрому.

— НАБУ стверджує, що банківські рахунки були використані посадовими особами Укрспецекспорту для проведення корупційних дій, пов'язаних із грошима кримінального походження, повідомляє видання. Звіт Антикорупційного бюро також свідчить, що певні гроші з рахунку Paramount General Trading переводилися в інші компанії і на ряд банківських рахунків. Наприклад, 140 тисяч доларів виплати були переведені на рахунок у Wells Fargo банк, який належав компанії Aragon International Petroleum, кінцевим власником якої виступила дочка одного з керівників «Укрспецекспорту», ​​ йдеться у документах, на які посилається журналіст.

У звіті також вказується, що ця дочка мала інший рахунок у банку ABN AMRO у Нідерландах, на який було переведено 140 тисяч доларів. Антикорупційне бюро підозрює, що гроші переводилися на рахунки іншої дочки керівника, яка є громадянкою США.

Прес-секретар Укроборонпрому зазначила, що чимало звинувачень у корупції є частиною пропаганди у рамках гібридної війни Росії проти України. Вона визнала, що поліція і прокуратура розслідувала контракт на постачання запчастин до Іраку, але сказала, що «компанії і чиновники не виявили порушень».

— Більшість із цих звинувачень неправдиві, зазначила Адміністрація президента України у коментарі виданню.

В інтерв'ю FP у Вашингтоні заступник Генерального прокурора України Євген Єнін визнав, що боротьба з корупцією в Україні просувається повільно, зазначивши, що реформи потребують часу.

Очікування від нових антикорупційних інституцій дуже перебільшені, зазначив він, масштаби корупції настільки великі, що неможливо подолати це питання за один день чи рік.

Єнін наголосив, що необхідно замінити тисячі людей у корумпованій системі судочинства, включаючи суддів, однак не варто звільняти 10 000 людей просто заради шоу і намагатися швидко замінити їх кваліфікованими співробітниками.

Про важливість боротьби з корупцією в Україні говорив і Держсекретар США Рекс Тіллерсон, який заявляв: «Для України немає сенсу боротися за своє тіло на Донбасі, якщо вона втрачає свою душу через корупцію. Антикорупційні інститути повинні підтримуватися, фінансуватися і захищатися».

QHA повідомляло, що Генеральна прокуратура відкрила кримінальне провадження за фактом розтрати 198 млн гривень посадовими особами «Спецтехноекспорту».

Джерело: «Голос Америки»

QHA