ДАМАСК (QHA) -

Агентство Reuters проаналізувало документи консульського відділу посольства Росії в Сирії, що потрапили в його розпорядження. З-поміж загиблих можуть бути 26 росіян, які служили за контрактом з приватними військовими компаніями.

У Сирії з початку цього року загинув мінімум 131 громадянин РФ. До цієї кількості входить цілий ряд бійців, які служили там за контрактом. Про це у п'ятницю, 27 жовтня, повідомило агентство Reuters спираючись на довідку, зареєстровану консульським відділом посольства Росії у Сирії.

Таким чином, як стверджує агентство, реальна кількість росіян, які загинули в цій країні, істотно перевищує дані, які фігурують в офіційній статистиці. Станом на 25 вересня у Міноборони РФ повідомляли, що бойові і небойові втрати особового складу ЗС РФ з початку військової операції на сирійській території склали 38 осіб.

Довідка про смерть, що потрапила в розпорядження Reuters, видана за номером 131. За даними агентства, згідно з процедурою, затвердженою Мін'юстом РФ, подібним свідченнями послідовно присвоюються номери, починаючи з першого числа кожного календарного року. Таким чином зазначена цифра дозволяє зробити висновок про загальну кількість загиблих у Сирії росіян за дев'ять місяців цього року. Відповідну інформацію агентству підтвердило джерело у російських дипломатичних колах.

У документі фігурує ім'я загиблого — Сергій Піддубний, рік його народження, дата смерті, її причина  «обвуглювання тіла» і місце «місто Тіас, провінція Хомс». Чим займався росіянин у Сирії, в свідоцтві не уточнюється.

Журналістам агентства вдалося ознайомитися ще з двома аналогічними довідками за номерами 9 і 13, виписаними 3 лютого 2017 року. За даними Reuters, це може свідчити про те, що в один день було оформлено мінімум п'ять подібних документів.

За оцінкою учасників розслідування, що поспілкувалися з родичами і друзями загиблих, а також із регіональними посадовцями, загальна кількість російських контрактників, які загинули на території цієї країни з початку року, становить 26.

Тим часом прес-секретар російського президента у відповідь на запит Reuters відповів: «Ми не володіємо інформацією про окремих громадян, які відвідують Сирію. На цьому я вважаю питання закритим».

У неділю, 24 вересня, агентство повідомляло, що з початку 2017 року в Сирії загинули не менше 40 російських військових і найманців. Реальна кількість жертв може бути ще вищою, оскільки військове керівництво наполегливо рекомендувало їхнім сім'ям зберігати мовчання, писали тоді журналісти Reuters, посилаючись на слова родичів та друзів декількох загиблих військових.

QHA повідомляло, що 10 жовтня у Сирії, на авіабазі Хмеймім під час розгону перед зльотом зазнав аварії фронтовий бомбардувальник Су-24.

Джерело: Reuters

QHA