КИЇВ (QHA) -

Збройні сили України (ЗСУ) за декілька тижнів можуть розбити підрозділи російських військ, які перебувають на окупованих територіях Донбасу. Про це заявив секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов.

— Якщо говорити відверто, то окупаційні війська, які перебувають там (на Донбасі — ред.) зараз, а це два армійські корпуси і декілька батальйонно-тактичних груп, підлеглих 8-ї армії Південного військового округу РФ, можуть бути розбиті нашими Збройними силами протягом декількох тижнів, — зазначив він.

Однак, за його словами, дуже важлива реальна оцінка ворога під час планування військової операції. І тому важливо знати, скільки дивізій президент Росії Володимир Путін зможе перекинути проти ЗСУ.

— Фактично у нас війна йде не з якимись фейковими "ДНР / ЛНР", а з Російською Федерацією. Саме її збройні сили протистоять нам і на сході, і в Криму, — сказав він.

Раніше Турчинов заявив, що росіяни заздалегідь професійно готувалися не тільки до окупації Криму, але й захоплення України. Глава РНБО зазначив, що прихована частина операції почалася 20 лютого 2014 року, коли о четвертій ранку РФ розпочала відкриту фазу вторгнення, захопивши Кабмін і Верховну раду Автономної Республіки Крим.

Джерело: Гордон

QHA