КИЇВ (QHA) -

Збройні сили України не обстрілювали сьогодні зайнятий російсько-окупаційними військами Докучаєвськ, попри те, що бойовики в тому районі завдали удару по позиціях ЗСУ з мінометів. Таким чином, в прес-центрі Штабу АТО агентству QHA спростували розповсюджену в російських і сепаратистських ЗМІ дезінформацію, що начебто під обстріл ЗСУ сьогодні вдень попав дитячий садок в Докучаєвську, в якому внаслідок цього виникла пожежа.

- ЗСУ сьогодні не відкривали вогню в тому районі, тим більше із забороненого озброєння. Незважаючи на те, що нас противник обстрілює, ми суворо дотримуємось Мінських угод і, зокрема, режиму припинення вогню, оголошеного з 1 квітня п.р.

Разом з тим,  в прес-центрі зауважили, що саме сьогодні сепаратисти обстріляли з мінометів підконтрольний українському уряду населений пункт Березове,  який знаходиться через лінію АТО практично навпроти Докучаєвська.

Навпроти зайнятого сепаратистами Докучаєвська знаходиться Березове, підконтрольне українському уряду. Сьогодні по Березовому сепаратисти застосували міномети 82-го калібру. Незважаючи на обстріли з боку супротивника, ми вогню у відповідь не відкривали.

Нагадаємо, 12 квітня в Мінську відбудеться чергова зустріч підгруп Тристоронньої контактної групи по врегулюванню ситуації на Донбасі. Зазвичай, напередодні таких зустрічей збільшується кількість різнопланової дезінформації про ЗСУ в сепаратистських і російських ЗМІ. У прес-центрі штабу АТО намагаються спростовувати найбільш вражаючі або резонансні фейки, однак, зазначають, що кількість цих фейків настільки велика, що спростовувати все - практично нереально. Іноді сепаратисти намагаються дезінформацією про обстріл з боку ЗСУ заретушувати свої власні обстріли, які вони ведуть по українським населеним пунктам в тому ж районі. Така ситуація нещодавно склалася в Авдіївці, житлові квартали якої бойовики обстріляли з танків, а на наступний день в сепаратистської пресі масово публікувалися звинувачення в бік ВСУ в нібито обстрілі і зриві робіт по відновленню ДФС. Тоді в прес-центрі штабу АТО прямо пов'язали танковий обстріл сепаратистами Авдіївки і наступний потік безпідставних звинувачень в бік ЗСУ.

QHA